Edit Content

درباره ما

بیوتکر سفیر ترویج زیست فناوری و مرجع دانستی های بیوتکنولوژی. اینجا با هم کلی کتاب و مقاله علمی با موضوعات جذاب می خونیم

 

با ما تماس بگیرید

اطلاعیه بورسیه دکتری در کشور هلند

  • خانه
  • -
  • پذیرش / اپلای
  • -
  • اطلاعیه بورسیه دکتری در کشور هلند
اطلاعیه بورسیه دکتری در کشور هلند

بورسیه دکتری  synthesis and assembly of DNA-coated colloids

دانشگاه: Eindhoven University of Technology

کشور: هلند

ددلاین: 8 ژوئن 2020

ذرات کلوئیدی ذرات میکروسکوپی یا حتی نانوسکوپی هستند که سطح آنها میتواند عملکرد داشته باشد. بخش بزرگی از آنها نسبت سطح به حجم کمی که دارد ، به این معنی است که می توانید هرکدام را با مولکول های دیگری مثل دارو  بارگیری کنید تا داروها را تحویل داده و یا پاتوژن ها و نشانگرهای زیستی را در محل مورد نظر بسنجید و پتانسیل هایی را برای سیستم های تشخیصی و درمانی قدرتمند ایجاد کنید.

دلیل اینکه هنوز از این پتانسیل بهره برداری نشده است این است که این ویژگی ها به کنترل سخت و کمی تعداد ، توزیع و فعالیت گروههای شیمیایی در سطح ذرات بستگی دارد. حسگرهای زیستی مبتنی بر ذرات معمولاً با گیرنده های بیوشیمیایی پوشانده می شوند تا یک گیرنده آنالیت خاص یا غشای سلولی اتصال پیدا کنند. پاسخ سنسور به میل ، تعداد و توزیع گیرنده ها روی سطح ذرات بستگی دارد.

دانشجوی دکترا این پروژه، کلوئیدهای پلیمری را با یک پوشش DNA ترکیب می کند ، که به چندین محرک مانند نور ، دما و غلظت نمک پاسخ می دهد. این تحقیق به طور عمده تجربی خواهد بود و شامل طراحی کلوئیدهای پلیمری ، پوششهای DNA پاسخگو ، میکروسکوپ با وضوح برای توصیف پوشش و آزمایشهای بعدی درمورد مونتاژ کلوئیدی و برهم کنشهای بین ذرات می باشد. هدف نهایی این است که بتوانیم باعث تعدیل میل ، تحرک ، تراکم و / یا توزیع گیرنده های فعال بر روی سطح ذرات با استفاده از نشانه های خارجی برای دستیابی به اتصال فوق العاده انتخابی شویم.

برای این موقعیت PhD ، ما به دنبال یک کاندیدای مشتاق و با انگیزه با مدرک کارشناسی ارشد در علوم کلوئیدی ، شیمی فیزیکی ، فیزیک، علوم زیستی یا موارد مشابه هستیم. دانشجو  باید با شیمی کلوئیدی ، سنتز ذرات پلیمری ، خود مونتاژ ، DNA و میکروسکوپ کمی آشنایی داشته باشد. تجربه در زمینه های تولید ذرات و عملکرد و میکروسکوپ با وضوح مزیت محسوب می شود. مهارت های ارتباطی خوب به زبان انگلیسی (چه به صورت نوشتاری و چه گفتاری) لازم است.

مستندات لازم برای اپلای:

  • رزومه با معرفی دو رفرنس
  • انگیزه نامه
  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات لیسانس و ارشد

رفرنس:

https://jobs.tue.nl/en/vacancy/phd-position-on-synthesis-and-assembly-of-dnacoated-colloids-845058.html

1 نظر

  • خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت . تمامی حقوق مربوط به بیوتکر محفوظ شده است.