Edit Content
logo2

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

مقایسه ای بین سیستم های بیانی در موجودات مختلف

  • خانه
  • -
  • بیوتکنولوژی حیوانات
  • -
  • مقایسه ای بین سیستم های بیانی در موجودات مختلف
مقایسه ای بین سیستم های بیانی در موجودات مختلف

مقایسه ای بین سیستم های بیانی

هر سیستم بیانی دارای یک سری نقاط قوت و ضعف می باشد که می توان آن ها را به ویژگی هایی از لحاظ هزینه،سرعت، توانایی گلیکولیزاسیون، فلدینگ پروتیئن، قوانین حکومتی تقسیم بندی کرد. باکتری ها سریع ترین و ارزان ترین سیستم بیانی برای پروتیئن های نوترکیب می باشند. اما آن ها گلیکولیزاسیون پروتیئن را انجام نمی دهند و یا پروتیئن های پستانداران را به درستی فلد (fold) نمی کنند.

کشت های سلول های پستانداران گلیکولیزاسیون و فلدینگ پروتیئن رو به خوبی انجام می دهند اما نگهداری آن ها گران می باشد. بنابراین تعیین اینکه از چه سیسیتم بیانی برای پروتیئن نوترکیب استفاده بکینم بستگی به پروتیئن و خصیصه های ذاتی خاص آن دارد. از پروتیئن های نوترکیب مورد تایید FDA که استفاده درمانی دارند، نزدیک 60 تا 70 درصد آن ها از سلول های پستانداران ساخته شده اند، نزدیک 20 درصد آن ها از ا.کلای استفاده شده است و باقی از باکلوویروس، مخمر، بز تراریخته ساخته شده اند.

 

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

بیوتکر سفیر ترویج زیست فناوری و مرجع دانستی های بیوتکنولوژی. اینجا با هم کلی کتاب و مقاله علمی با موضوعات جذاب می خونیم

ساعات کاری ما

شنبه : 10 شب - 8 صبح
یکشنبه : 10 شب - 8 صبح
دوشنبه : 10 شب - 8 صبح
سه شنبه : 10 شب - 8 صبح
چهارشنبه : 10 شب - 8 صبح
پنجشنبه و جمعه : تعطیل

© کپی رایت . تمام حقوق محفوظ است