تولید شیر انسان از طریق گاو های مهندسی ژنتیکی شده

تولید شیر بدون وجود گاو

تولید شیر بدون وجود گاو:

دانشمندان به دنبال تولید شیر بدون وجود گاو هستند، در این مطلب ادعا شده که شیر کمتر از 20 ترکیب تشکیل شده است و به همان طریقی که انسولین رو تولید کردن ، می شود این ترکیب ها رو از طریق مخمر تولید کنند. ادعا شده است که حتی این شیر از شیر های معمولی مقوی تر هست و ماندگاری بیشتری دارد و در سال 2016 می توان این محصول در مارکت های آمریکایی خریدار کرد.

http://www.thejournal.ie/muufrii-milk-2229032-Jul2015/

تولید شیر انسان از طریق گاو های مهندسی ژنتیکی شده:

محققین موفق به تولید سه نسل از گاوهای ترانسژنیک شده اند که در شیر هرکدام از نسل ها نوع خاصی از پروتئین های موجود در شیر انسان بیان می شود.
لیزوزیم یک پروتئین آنتی میکروبیال می باشد که به طور طبیعی در مقدار زیادی در شیر انسان وجود دارد که از عفونت های ناشی از باکتری های عفونی جلوگیری میکند. لاکتوفرین پروتیین دیگر موجود در شیر انسان می باشد که به افزایش تعداد سلول های ایمنی در نوزاد کمک میکند. سومین پروتئین موجود در شیر انسان بنام alpha-lactalbumin نیز در شیر گاو تولید شده است.
پروفسور Ning Li می گوید GM milk مانند شیرهای طبیعی بی خطر می باشند و مزه بهتری نسبت به شیرهای معمولی دارند. بیش از 10 سال یا بیشتر زمان مورد نیاز است که این شیر جایگاه خود را بر سر سفره مصرف کننده پیدا کند.

لینک خبر:

http://www.telegraph.co.uk/news/earth/agriculture/geneticmodification/8423536/Genetically-modified-cows-produce-human-milk.html

نویسنده : سعید کارگر

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید