Edit Content

درباره ما

بیوتکر سفیر ترویج زیست فناوری و مرجع دانستی های بیوتکنولوژی. اینجا با هم کلی کتاب و مقاله علمی با موضوعات جذاب می خونیم

 

با ما تماس بگیرید

استفاده از کف (foam) قورباغه برای رهایش دارو

  • خانه
  • -
  • بیوتکنولوژی دارویی
  • -
  • استفاده از کف (foam) قورباغه برای رهایش دارو
استفاده از کف (foam) قورباغه برای رهایش دارو

استفاده از کف (foam) قورباغه برای رهایش دارو

دانشمندان نشان دادند که کف ساخته شده توسط قورباغه Trinidadian، یک سیستم غیر سمی تحویل آنتی بیوتیک جدید می باشد که می تواند برای جلوگیری از عفونت کمک کند. در هنگام جفت گیری ، قورباغه Tungara یک کوکتل پروتئینی را آزاد می کند که تخم های خود را درون این لانه کفی میزارد تا آن ها را از بیماری ها، شکارچیان و استرس های محیطی حفظ کند.

دانشمندان نشان دادند که این این فوم بسیار پایدار و قادر به دریافت دارو و آزاد کردن آن با نرخ ثابت می باشد. این فوم با یک نرخ ثابت دارو در طی یک دوره 72 تا 168 ساعت آزاد می کند. پروتیین این فوم در محیط آزمایشگاه به مدت 24 ساعت در معرض سلول های پوست بنام کارتینوسیت قرار گرفتند ، که بعد از 24 ساعت این سلول ها زنده بودند که نشان می دهد که این فوم برای سلول های انسانی غیرسمی می باشد.

اخیرا این تیم باکتری E.Coli را برای تولید دو پروتیین فوم پایدار (که شامل Ranaspumin می شود) مهندسی ژنتیکی کرده اند. این محققین بر روی تولید فوم کاملا سنتزی که پایداری برابر با فومی که از قورباغه تولید می شود کار می کنند. عیرفعال بودن پروتیین های این فوم، پایداری آن و آسیب نرساندن به سلول های سالم موجب شده است که این فوم برای کاربردهای دارویی مناسب باشد.

 

date: March 23, 2016

source : https://www.sciencedaily.com/releases/2016/03/160323082208.htm

نویسنده : سعید کارگر

عضویت در کانال تلگرامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت . تمامی حقوق مربوط به بیوتکر محفوظ شده است.