ویرایش محتوا

درباره ما

بیوتکر سفیر ترویج زیست فناوری و مرجع دانستی های بیوتکنولوژی. اینجا با هم کلی کتاب و مقاله علمی با موضوعات جذاب می خونیم

 

با ما تماس بگیرید

همیلتون او. اسمیت Hamilton O. Smith

  • خانه
  • -
  • خبر بیوتکنولوژی
  • -
  • همیلتون او. اسمیت Hamilton O. Smith
همیلتون او. اسمیت Hamilton O. Smith

۲۳ اگوست تولد همیلتون او. اسمیت

کاشف آنزیم محدودکننده

همیلتون اسمیت میکروبیولوژیست آمریکایی و برنده جایزه نوبل است. اسمیت در سال 1970 اولین آنزیم محدود کننده نوع II را شناسایی کرد که اکنون بنام HindII شناخت می شود. اسمیت در ادامه تحقیقاتش متیلازهای DNA را کشف کرد.

توالی یابی اولین ژنوم باکتریایی

اسمیت در سال 1978 جایزه نوبل فیزیولوژی را بخاطر کشف آنزیم های محدودکننده همراه با همکارانش برد. سپس او وارد علم نوظهور ژنومیکس شد، و همراه با تیمش در سال 1995 اولین ژنوم باکتریایی رو که هموفیلوس آنفولانزا بود را توالی یابی کردند. هموفیلوس آنفولانزا همان باکتری بود که اسمیت در دهه 1960 آنزیم محدودکننده را از آن کشف کرد.

میکروبیولوژیست ژنومیکس انستیتو کریگ ونتر Mycoplasma laboratorium همیلتون اسمیت میکروبیولوژیست آمریکایی و برنده جایزه نوبل
میکروبیولوژیست ژنومیکس انستیتو کریگ ونتر Mycoplasma laboratorium همیلتون اسمیت میکروبیولوژیست آمریکایی و برنده جایزه نوبل

ساخت باکتری نیمه سنتتیک

در سال های اخیر در “انستیتو کریگ ونتر” هدایت یک تیم برای ساخت باکتری نیمه سنتتیک “Mycoplasma laboratorium” را برعهده داشت و اکنون در حوزه های سنتتیک ژنومیک و تولید سوخت زیستی از ریزجلبک ها و میکروارگانیسم های نوترکیب فعالیت می کند.

کانال تلگرامی بیوتکر، بزرگترین جامعه بیوتکنولوژی کشور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت . تمامی حقوق مربوط به بیوتکر محفوظ شده است.