میکروب های درون کلون بر مغز و رفتار ما اثر می گذارند!!! نتایج تحقیق تیمی از دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که میکروب های روده ای با تولید اسید چرب های خاص کوتاه زنجیر می توانند بر مغز اثر بگذارند. رفتارهایی چون اضطراب، استرس و افسردگی جزو این موارد بوده و این اثر از طریق عصب Vagus که بزرگترین عصب بین مغز و سیستم گوارش است اعمال می گردد. نتایج این تحقیق همچنین نشان داد که اثر لاکتوباسیل ها و بیفیدیوباکتر ها نسبت به سایر باکتری ها بیشتر می باشد. یکی از فرضیات این تیم برای توجیه این مسئله، اجتماعی سازی انسان برای شیوع بیشتر می باشد.

میکروب های درون کلون بر مغز و رفتار ما اثر می گذارند!!!

میکروب های درون کلون بر مغز و رفتار ما اثر می گذارند

نتایج تحقیق تیمی از دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که میکروب های روده ای با تولید اسید چرب های خاص کوتاه زنجیر می توانند بر مغز اثر بگذارند. رفتارهایی چون اضطراب، استرس و افسردگی جزو این موارد بوده و این اثر از طریق عصب Vagus که بزرگترین عصب بین مغز و سیستم گوارش است اعمال می گردد.
نتایج این تحقیق همچنین نشان داد که اثر لاکتوباسیل ها و بیفیدیوباکتر ها نسبت به سایر باکتری ها بیشتر می باشد. یکی از فرضیات این تیم برای توجیه این مسئله، اجتماعی سازی انسان برای شیوع بیشتر می باشد.

رفرنس:
Katerina V.-A. Johnson & Kevin R. Foster. Why does the microbiome affect behaviour? Nature Reviews Microbiology, published online April 24, 2018; doi: 10.1038/s41579-018-0014-3

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید