body { background-color: #FFFFFF; }

بیوتکر

لوگو بیوتکر

فراخوان حمایت از تولید کیت‌های تشخیص سریع کرونا

با توجه به این‌که شناسایی و تشخیص بیماری کرونا در بیماران، خط مقدم درمان این بیماری محسوب می‌شود، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری طی فراخوانی اعلام کرده است که از تولیدکننده کیت های تشخیص سریع ویروس کرونا حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مهندسی علوم زیستی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانش‌بنیان‌ها و زیست بوم فناوری و نوآوری در روزهای بحرانی شیوع کرونا ثابت کردند که توان بالایی در رفع مشکلات و نیازهای کشور دارند. تولید کیت‌های تشخیص سریع بیماری کرونا هم یکی از این توانمندی ها است که به دست محققان ایرانی میسر شد. با توجه به این که شرکت‌های متعددی در کشور با این توان تخصصی وجود دارند، معاونت علمی و فناوری قصد دارد پس از شناسایی و ارزیابی توان تولیدی آنها از محصولاتشان حمایت کند.

شرکت هایی که سابقه تولید کیت های مشابه و عرضه موفق آن ها به بازار را دارند و سایت تولیدی با استاندارد ISO ۱۳۴۸۵-۹۰۰۱ به همراه تمامی تجهیزات مورد نیاز در فرآیند تولید را در اختیار داشته باشند در اولویت حمایت قرار دارند.

«همچنین کسب دانش فنی تولید کیت Rapid Test (LFD) در زیرساخت شتابدهنده های معرفی شده از سوی ستاد توسعه زیست فناوری»، «توانایی تولید ۵۰۰ هزار کیت در ماه»، «تامین به موقع و به اندازه مواد اولیه مورد نظر برای تولید کیت همچون کاغذ، آنتی بادی و آنتی ژن و کیت های برخوردار از آنتی بادی اختصاصی ویروس Covid-۱۹» هم دیگر شروطی است که باید در بررسی ها مورد تایید قرار گیرد.

شرکت‌های متقاضی تا دهم اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارند که پروپوزال طرح های مورد نظر خود را به آدرس bioproducts@biodc.isti.ir ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *