انجام پایان نامه / پروپوزال در زمینه بیوتکنولوژی و سایر گرایش های علوم زیستی

انجام پایان بیوتکنولوژی و سایر گرایش های علوم زیستی

یکی از نکات مهم و پایه ای برای انجام کارهای پژوهشی و و تحقیقاتی ، پروپوزال یا همان طرح تحقیق است. پروپوزال را می توان همانند نقشه راه در نظر گرفت که روش انجام کار و مراحل آن را نشان می دهد. نوشتن پروپوزال معمولا با اهداف مختلفی مانند پروژه های تحقیقاتی در سطح کشور یا پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. با توجه به اهمیت این موضوع در ادانه نحوه نگارش پروپوزال را توضیح خواهیم داد.

پروپوزال نویسی را می توان اساس کارهای تحقیقاتی در نظر گرفت. پروپوزال طرح تحقیق پروژه اصلی نیست بلکه طرح پیشنهادی اولیه برای انجام پروژه اصلی است. دقت در نوشتن پروپوزال، طراحی آزمایش و انجام محاسبات ، باعث می شود پژوهشگر در مراحل بعدی دچار مشکل نشود و فرایند انجام پروژه سریع تر پیش رود. در حقیقت می توان گفت در صورتی که هنگام تهیه پروپوزال تمام ارکان و قواعد آن را رعایت کرده باشیم ، تقریبا نیمی از پروژه را انجام داده ایم. با توجه به این مسائل ، آشنایی با روش نوشتن پروپوزال از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ادامه اجزای تشکیل دهنده پروپوزال و نکاتی که هنگام پروپوزال نویسی باید رعایت کرد را ارائه خواهیم داد.

بخش های تشکیل دهنده پروپوزال

1- عنوان تحقیق

اولین مرحله در پروپوزال نویسی تعیین عنوان پژوهش است. در تهیه عنوان پژوهش توجه به نکات زیر از اهمیت بالایی برخوردار است:

 • عنوان تحقیق نه باید خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی باشد
 • بهتر است که عنوان پژوهش متغیرهای وابسته را نشان دهد
 • عنوان باید اشاره به موضوعی جدید داشته باشد
 • موضوع پژوهش باید قابل اجرا باشد
 • موضوع پژوهش باید اهداف را مشخص کن

2- واژه ها و اصطلاحات : در این بخش از پروپوزال نویسی ، تعدادی از واژه های تخصصی آورده شده و با استفاده از منابع معتبر برای آن ها تعاریفی نوشته می شود.

3- بیان مسئله در پروپوزال نویسی : در این قسمت مسائل و سوالاتی که ذهن پژوهشگر را درگیر کرده و برای یافتن پاسخ آن ها اقدام به پژوهش می کند ، ارائه می شود.

4- ضرورت و اهمیت پژوهش : در این قسمت پژوهشگر به بررسی این موضوع که این پژوهش چه اهمیتی دارد و از نتایج آن در چه زمینه ای استفاده می شود ، می پردازد.

5- پیشینه تحقیق : در این قسمت از پروپوزال نویسی ، پژوهشگر به ارائه توضیحاتی از پژوهش های قبل که توسط افراد دیگر در رابطه با موضوع خود انجام شده است ، می پردازد.

6- 
اهداف : در این قسمت اهداف اصلی از پژوهش بیان می شود.

7- سوالات : در این قسمت سوالاتی در مورد پژوهش مطرح می شود.

8- فرضیه : در این قسمت از پروپوزال نویسی ، پژوهشگر حدسیات خود در رابطه با موضوع را بیان می کند.

9- روش ها و مراحل پژوهش : در این قسمت نوع تحقیق و مراحلی که برای انجام آن انجام خواهد شد آورده شده است.

10- کاربرد نتایج : در این قسمت به سازمان ها و گروه هایی که می توانند از نتایج پژوهش استفاده کنند ، اشاره می شود.

11- محدودیت های تحقیق : در این قسمت از پروپوزال نویسی ، موانع و محدودیت هایی که در مقابل پژوهشگر وجود داشته است بیان می شود.

البته دانشگاه ها و دانشکده های مختلف قالب مخصوص خود را برای پروپوزال تعیین کرده اند و دانشجویان باید گروه “بایو وان” به عنوان یک گروه تخصصی در زمینه مشاوره و انجام پروژه های تخصصی گرایش های زیست شناسی فعالیت می کند.

گروه “بایو وان”  با بهره گیری از دانش آموختگان با تجربه و جوان دانشگاه تهران و با پشتوانه  دانش و تجربه پرسنل خود  افتخار دارد که خدمات تخصصی در زمینه های مختلف  زیست شناسی اعم از بیوتکنولوژی، سلولی و مولکولی، نانوبیوتکنولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک و… را به دانشجویان ارائه نماید.  گروه “بایو وان” موفقیت خود را مدیون سه اصل اساسی و مهم “تعهد”،” تفاوت ” و خلاقیت است و این اصول را سرلوحه کار خود در همه ارکان قرارداده است.

نحوه سفارش پروژه

 1. برای سفارش مشاوره پایان نامه و انجام پروپوزال بر روی دکمه سفارش مشاوره پایان نامه و پروپوزال که در انتهای همین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.
 2.  کارشناسان سایت مهندسی علوم زیستی پس از بررسی دقیق محتوای پروژه، زمان و هزینه آن را تعیین می کنند که توسط ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.
 3.  پس از توافق بر موعد تحویل و هزینه انجام پروژه و پرداخت یک سوم تا نیمی از هزینه انجام پایان نامه و انجام پروپوزال بعنوان پیش پرداخت، بلافاصله کار روی پروژه آغاز خواهد شد.
یادداشت

تعرفه انجام پایان نامه و پروپوزال

تعرفه انجام پروژه های دانشجویی بر اساس رشته ، گرایش ، حجم و زمان درخواستی پایان نامه و پروپوزال تعیین می گردد.

زمان انجام پروژه

 1. حتی الامکان سعی می شود که زمان انجام پروژه با زمانی که شما پیشنهاد میدهید، تنظیم گردد، اما در برخی از موارد با توجه به نوع و حجم پروژه و ترافیک کاری گروه مهندسی علوم زیستی نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.
 2. لذا شما همواره حداکثر زمانی را که در اختیار دارید، در فرم سفارش پیشنهاد دهید.
 3. افزایش مدت زمان منجر به کاهش هزینه انجام پروژه خواهد شد.

اطمینان از کیفیت انجام پروژه

 1. همکاری سایت مهندسی علوم زیستی با نخبگان دانشگاههای معتبر کشور و در اختیار داشتن تیمی مجرب و حرفه ای خیال شما را از بابت کیفیت انجام سمینار راحت می نماید.
 2. جهت اطمینان از کیفیت سمینار انجام شده، ابتدا ۵۰% مبلغ تعیین شده توسط کارشناسان برای شروع پروژه دریافت می گردد. پس از پرداخت، کار روی پایان نامه یا پروپوزال آغاز می شود. پس از اتمام انجام پایان نامه یا پروپوزال در صورت درخواست شما، نمونه هایی از کار برای شما ارسال خواهد شد تا با اطمینان بیشتری اقدام به پرداخت نمایید. پس از پرداخت کل مبلغ، پایان نامه یا پروپوزال خدمتتان ارسال خواهد شد.
 3. کلیه پروژه ها در گروه مهندسی علوم زیستی به مدت ۴۸ ساعت از زمان تحویل دارای گارانتی هستند، بدین معنی که در صورت وجود هرگونه ایراد یا اشکال مرتبط با سفارش شما، به صورت رایگان و در اسراع وقت اصلاح خواهند شد.

مدت زمان پاسخگویی به سفارش ها

 1. پس از ثبت سفارش شما در سیستم یک کد سفارش به آن اختصاص می یابد و یک ایمیل مبنی بر دریافت سفارش برای شما ارسال می شود. دریافت کد سفارش بدین منزله است که سفارش شما به دست ما رسیده و برای کارشناسان گروه ارسال شده است.
 2. کلیه سفارش ها ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ داده میشوند، در صورت عدم دریافت پاسخ می توانید در محیط کاربری وضعیت پایان نامه یا پروپوزال را پیگیری نمایید.

برای ثبت درخواست خود (سمینار/ پایان نامه/) فرم زیر را پر کنید

[gravityform id=”7″ title=”true” description=”true”]