Edit Content
logo2

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

دنیای نهفته درون سلول

  • خانه
  • -
  • ویدیو
  • -
  • دنیای نهفته درون سلول
دنیای نهفته درون سلول

زمان ویدیو : 10 دقیقه
زبان : فارسی

120 میلیون تریلیون سلول نیاز است تا بدن انسان را بسازند. سلول ها کوچکترین واحدهای سازنده ما هستند با این وجود در داخل هریک از آن ها یک دنیا نهفته وجود دارد که ناشناخته تر از هر دنیای علمی و تخیلی است، دنیایی که در آن میلیارها ماشین میکروسکوپی نقش خود را بازی می کنند و هم نوا با هم زندگی ما را می سازند.

کارگرهای این دنیای باورنکردنی پروتئین ها هستند. پروتئین هایی مانند “اسکلت درونی” که موجب شکل دهی سلول ها می شوند و “موتور پروتئین ها” که کارگرانی بارکش هستند که از اسکلت سلول به عنوان شاهراه هایی استفاده می کنند تا خوراک و مواد لازم را به بخش ها مختلف سلول برسانند.

نیرو رسانی به کل سلول با ایستگاه نیروی سلول به نام میتوکندری هست، توربین هایی درون سلول وجود دارد که با سرعت بیش از 1000 بار در دقیقه می چرخند و میلیاردها باتری شیمایی بسیار خورد از نوع شارژ می کنند

هرچیزی در این دنیا بر اساس یک “شاه نقشه” کار می کند و این نقشه در ژرفنای دل هر سلول نگهداری می شود. هسته گنبد خانه ای است که دفترچه راهنمای زندگی را در خود دارد. DNA شامل ژن های هستند که به سلول ها و کل بدن ما می گویند چه بسازند، در چه زمانی و چگونه. درون هر سلول 180 سانتی متر DNA وجود دارد اگر تمام این DNA روی یک خط مستقیم بزاریم هزارن بار به ماه میرسند و برمیگردند.

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

بیوتکر سفیر ترویج زیست فناوری و مرجع دانستی های بیوتکنولوژی. اینجا با هم کلی کتاب و مقاله علمی با موضوعات جذاب می خونیم

ساعات کاری ما

شنبه : 10 شب - 8 صبح
یکشنبه : 10 شب - 8 صبح
دوشنبه : 10 شب - 8 صبح
سه شنبه : 10 شب - 8 صبح
چهارشنبه : 10 شب - 8 صبح
پنجشنبه و جمعه : تعطیل

© کپی رایت . تمام حقوق محفوظ است